×
Severská kombinace
Tečka za Světovým pohárem ve Falunu: Češi bez bodu, Dvořák nepostoupil do závodu

16.03.2014

Konec sdruženářské sezony vyhlíželi čeští reprezentanti snad nejintenzivněji ze všech zbývajících účastníků Světového poháru. Závěrečné severské turné je nezastihlo v optimální formě a poslední vystoupení ve švédském Falunu pro ně měl velice trpkou příchuť. Nejenže skončili hluboko v poli poražených a nezískali ani jediný bod, ale Miroslav Dvořák (na snímku) s Tomášem Slavíkem vůbec nepostoupili do hlavní soutěže. Ve Falunu se nakonec uskutečnil pouze sobotní závod, nedělní štafetu HS100/4 x 5 km „zrušil“ silný vichr.

Na legendárním Holmenkollenu zůstali Češi v poli poražených

08.03.2014

V Oslu, na legendárním Holmenkollenu – předposlední zastávce tohoto ročníku Světového poháru – se českým sdruženářům nedařilo. Čtyřlístek reprezentantů tentokrát vyšel bodově naprázdno. Mladík Tomáš Portyk absolvoval jen skok a doběhu nenastoupil, zbytek skončil hluboko v poli poražených. Naopak – už třetí závod Světového poháru v řadě ovládl německý sdruženář Johannes Rydzek, jenž si tímto triumfem pojistil celkově druhé místo.

SP v Trondheimu: po skokanské části vévodil špici Tomáš Portyk!

07.03.2014

Sedmnáctiletý sdruženář z Lomnice nad Popelkou Tomáš Portyk (na snímku) opět potvrdil, jak velkým je talentem. Po skokanské části závodu Světového poháru v severské kombinaci 6. března v Trondheimu na můstku HS140 dokonce poprvé ve své kariéře vedl a konečným dvacátým místem si v elitní konkurenci připsal další body do celkové klasifikace. Miroslav Dvořák na můstku opět výrazně ztratil, ale tradičním nasazením v běhu uhájil 19. příčkou pověst české jedničky.

Pokračování SP v Lahti: V týmovém sprintu Dvořák s Portykem sedmí

01.03.2014

První poolympijský start nasměroval sdruženáře na sever Evropy, kde Světový pohár v severské kombinaci vyvrcholí posledními závody ve Finsku, Norsku a Švédsku. Lahti pohostilo účastníky kvalitní sněhovou nadílkou, ale také větrnými poryvy, které na můstku mnohé z aktérů pozlobily. Z českých reprezentantů se v obou soutěžních dnech představil nejlépe Miroslav Dvořák (na snímku) – a lze jen spekulovat, jak vysoko by zamířil, kdyby se dokázal výrazněji prosadit ve skokanské části.

Vydařený finský den českých týmů. Skokani šestí, sdruženáři v týmovém sprintu sedmí

01.03.2014

Závody ve finském Lahti pokračují Světové poháry klasických lyžařů. Sobota byla úspěšná pro skokany i sdruženáře, kteří měli na programu týmová klání.

"Kombiňáci" byli v Soči sedmí

20.02.2014

Sedmé místo vybojovala štafeta českých sdruženářů na olympiádě v Soči. Po skoku bylo kvarteto ve složení Pavel Churavý, Tomáš Slavík, Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk na páté pozici.

Druhé vystoupení sdruženářů v olympijském Soči: Dvořák po výborné stíhačce jedenáctý

18.02.2014

Prapor české severské kombinace na olympijských hrách v Soči zavlál v individuálním závodě HS140/10 km přece jen výše.

Premiéra v Soči příliš nevyšla: naděje skončily pod můstkem

12.02.2014

Českým reprezentantům v severské kombinaci se v úvodní olympijské disciplíně v Soči – individuální závod Gundersen HS106/10 km – příliš nedařilo. Pro trojici Miroslav Dvořák, Pavel Churavý, Tomáš Slavík skončily naděje na dobré umístění už po skoku. Benjamínek Tomáš Portyk naopak slibné postavení z můstku neudržel v běžecké části. Nejlépe se nakonec umístil veterán Pavel Churavý (na ilustračním snímku - druhý zprava) na 23. místě. Zlato zaslouženě získal vysoký favorit a vedoucí muž Světového poháru - Němec Eric Frenzel.

Olympijské Soči: Den před sdruženářským startem

11.02.2014

Ve středu 12. února zasáhnou do olympijských soutěží v Soči také čeští reprezentanti v severské kombinaci. Jejich poslední den před startem popsala fyzioterapeutka týmu Petra Sobotková.

Sdruženář Tomáš Portyk sahal i se zraněním po medaili na mistrovství světa juniorů – nakonec skončil pátý

01.02.2014

Český reprezentant Tomáš Portyk (na snímku vlevo) jel v běžecké části druhého individuálního závodu v severské kombinaci HS106/5 km na mistrovství světa juniorů ve Val di Fiemme plné čtyři kilometry na vedoucí pozici. V tom pátém, závěrečném ho však přemohla bolest ve zlomeném prsteníčku na pravé ruce a nakonec skončil těsně pod stupni vítězů bez medaile. I tak zaznamenal na šampionátu dosud největší úspěch české výpravy.

Češi v premiéře MS juniorů: Nadějný skok, krize v běhu – k němu už Portyk nenastoupil

30.01.2014

Premiérový závod v severské kombinaci na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v italském středisku Val di Fiemme - Gundersen HS106/10 km - rozjeli mladí čeští sdruženáři skvěle. Po úvodní skokanské části obsadil Tomáš Vančura (na snímku) čtvrtou příčku a Tomáš Portyk byl šestý. Medaile však pro oba nakonec visely hodně vysoko – v běhu Vančura propadl a zraněný Portyk k němu vůbec nenastoupil.

Sdruženář Tomáš Portyk nakonec na světový juniorský šampionát odcestuje – o svém startu se rozhodne až na místě

27.01.2014

Český reprezentant v severské kombinaci Tomáš Portyk, který si minulý týden v pátek při pádu v běžeckém tréninku v Jakuszycích zlomil prsteníček pravé ruky, přece jen odcestuje na juniorské mistrovství světa do Val di Fiemme. Ihned po svém zranění absolvoval operaci prstu a při dnešní kontrole mu udělil lékař MUDr. Radek Kebrle souhlas se startem. Juniorský šampionát začíná právě dnes, první soutěž sdruženářů je však na programu až ve čtvrtek.