×
Pančochová s Vojáčkovou se ve finále Big Airu nepředstaví

19.02.2018

České freestyle snowboardistky v pátečním finále olympijské premiéry Bir Airu startovat nebudou. Šárce Pančochové ani Kateřině Vojáčkové se nepodařilo proniknout kvalifikací, Pančochová obsadila devatenácté místo a Vojáčková skončila 26.

Češi jdou do týmového závodu se Štursou, cílem je druhé kolo

19.02.2018

Skokanské soutěže na zimních olympijských hrách finišují. Poslední dějstvím v Pchjongčchangu bude týmový závod mužů na velkém můstku, ve kterém se v pondělí představí rovněž český kvartet Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Štafeta mužů obsadila na olympijských hrách 10. místo

18.02.2018

V jihokorejském Pchjongčchangu patřila neděle mužským štafetám. V dalším olympijském závodě se český tým ve složení Aleš Razým, Martin Jakš, Petr Knop a Michal Novák umístil na 10. pozici.

Absolutní bomba! Ester Ledecká je olympijskou vítězkou v super-G!!!

17.02.2018

Naprostá pecka a senzace, kterou v alpském lyžování asi nikdo neočekával. Olymijskou vítězkou v super-G se stala česká reprezentantka ESTER LEDECKÁ. O setinu předstihla Annu Veithovou (AUT) a o jedenáct setin Tinu Weiratherovou (LIE). Obrovská gratulace, Ester!

V obřím slalomu na ZOH skončil Filip Forejtek jedenatřicátý, olympijským vítězem je Hirscher

18.02.2018

Filip Forejtek jako jediný ze čtveřice českých reprezentantů dokončil obří slalom na Olympijských hrách, když skončil na 31. místě. Další členové českého týmu Ondřej Berndt, Adam Kotzmann a Jan Zabystřan nedokončili první kolo. Druhou zlatou medaili z těchto her má Marcel Hirscher (AUT), stříbro nejrychlejší jízdou druhého kola vybojoval po prvním kole desátý Henrik Kristoffersen (NOR) a bronzovou medaili ze Soči v obhájil Alexis Pinturault (FRA).

Štafeta žen na olympijských hrách obsadila 11. místo

17.02.2018

Na olympijských hrách v Pchjongčchangu proběhl v sobotu štafetový závod žen. Na start 4x5 kilometrů nastoupily české běžkyně na lyžích ve složení Kateřina Beroušková, Karolína Grohová, Petra Nováková a Barbora Havlíčková, která štafetu dovezla na 11. místě.

Bronz! Eva Samková slaví druhou olympijskou medaili v kariéře

16.02.2018

Fantazie! Snowboardcrossařka Eva Samková vybojovala pro Českou republiku další medaili z olympijských her. Čtyřiadvacetiletá vítězka ze Soči si v dechberoucím finiši dramatického finále dojela v jihokorejském Pchjongčchangu pro bronz.

Z kvalifikace prošli tři čeští skokani, nepostoupil pouze Hlava. Vítězem se stal Johansson

16.02.2018

Zimní olympijské hry jsou v plném proudu. Po závodě na středním můstku, jehož vítězem se stal Andreas Wellinger, pokračoval mužský individuální program kvalifikací na můstek velký. Postupový klíč byl tentokrát poměrně snadný, z 57 skokanů neprošla do hlavního závodu pouze sedmička. České trio Viktor Polášek, Roman Koudelka a Čestmír Kožíšek bude skákat i v prvním kole, naopak Lukáš Hlava neprošel kvalifikací. Tu vyhrál Nor Robert Johansson před svým krajanem Forfangem.

Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová v sobotu startují v olympijském super-G

16.02.2018

Ester Ledecká v sobotu 17. února odstartuje do olympijského super-G. Je to její druhá nejsolnější alpská disciplína, na ZOH ta nejsilnější, protože sjezd koliduje se snowboardingen. Druhou českou závodnicí bude Kateřina Pauláthová, která vynechala slalom, aby si mohla na super-G lépe připravit.

Frida Hansdotterová se stala olympijskou vítězkou ve slalomu, Martina Dubovská bere 29. místo

16.02.2018

Ženský slalom na Olympijských hrách v Pchjongčchangu vyhrála Švédka Frida Hansdotterová, před Švýcarkou Wendy Holdenerovou a největším překvapením závodu Katharinu Gallhuberovou. Největší favoritku závodu Mikaelu Shiffrinovou (USA) zužovala střevní viróza a skončila těsně pod stupni vítězů, o osm setin na čtvrtém místě. V českých závodnic byla Martina Dubovská na 29. místě.

ZOH: Na distanci volně tři čeští reprezentanti v TOP 30! Jakš bral 16. místo

16.02.2018

Další závod na olympijských hrách v Pchjongčchangu přinesl hned tři umístění českých reprezentantů v třicítce nejlepších. Na 15 kilometrů volně se Martin Jakš vyšvihl na 16. místo, Petr Knop obsadil 24. příčku a Aleš Razým třicítku uzavřel.

ZOH: Zlato v super-G mužů vybojoval Mayer, z Čechů byl nejrychlejší Filip Forejtek

16.02.2018

Filip Forejtek vyrazil na trať mužského obřího slalomu jako poslední z českých reprezentantů a v cíli byl z nich nejrychlejší na 34. místě. Těsně za ním na 35. místě skončil Ondřej Berndt, na 40. místě Jan Zabystřan. Jan Hudec nestihl jednu z branek a závod nedokončil. Olympiským vítězem se stal Matthias Mayer (AUT), stříbro má Baet Fuez (SUI), bronz Kjetil Jansrud (NOR).