×
Aktuality
Štafeta mužů obsadila na olympijských hrách 10. místo

V jihokorejském Pchjongčchangu patřila neděle mužským štafetám. V dalším olympijském závodě se český tým ve složení Aleš Razým, Martin Jakš, Petr Knop a Michal Novák umístil na 10. pozici.

Štafeta žen na olympijských hrách obsadila 11. místo

Na olympijských hrách v Pchjongčchangu proběhl v sobotu štafetový závod žen. Na start 4x5 kilometrů nastoupily české běžkyně na lyžích ve složení Kateřina Beroušková, Karolína Grohová, Petra Nováková a Barbora Havlíčková, která štafetu dovezla na 11. místě.

ZOH: Na distanci volně tři čeští reprezentanti v TOP 30! Jakš bral 16. místo

Další závod na olympijských hrách v Pchjongčchangu přinesl hned tři umístění českých reprezentantů v třicítce nejlepších. Na 15 kilometrů volně se Martin Jakš vyšvihl na 16. místo, Petr Knop obsadil 24. příčku a Aleš Razým třicítku uzavřel.

Nováková na ZOH v distanci volně na 28. místě. Trápila jsem se celou trať, říká

Na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se české běžkyně na lyžích ve čtvrtek postavily na trať závodu 10 kilometrů volně. Nejlepšího výsledku dosáhla Petra Nováková, která obsadila 28. místo.

Projekt LYŽUJ LESY v Jablonci trhal rekordy. Seriál vyvrcholí závodem v Novém Městě na Moravě

Předposlední podnik projektu LYŽUJ LESY přilákal zatím rekordní počet malých běžců na lyžích. Třetího závodu seriálu pro základní školy a víceleté gymnázia, který se jel v úterý v Jablonci nad Nisou, se zúčastnilo více než 200 dětí. Ceny předával patron závodu, mistr světa a olympijský medailista Martin Koukal.

Beroušková na ZOH ve sprintu na 26. místě: Ve čtvrtfinále jsem se snažila okoukat vše, co šlo

Na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se podařilo v úterním klasickém sprintu projít kvalifikací pouze jednomu z českých zástupců – Kateřině Berouškové. Svým výkonem zaznamenala vůbec první postup z klasifikace na této trati v životě. Po čtvrtfinálové jízdě nakonec obsadila 26. příčku.

Jakš na ZOH 9. ve skiatlonu, za zády nechal i norskou hvězdu Klaeba

Druhý závod běžců na lyžích na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu patřil mužskému skiatlonu. Na start nedělního závodu se postavili tři čeští reprezentanti. Skvělý výkon předvedl zkušený Martin Jakš, který projel cílem na 9. místě.

Nováková byla na úvod ZOH 28. ve skiatlonu. Dnešek byl o vůli, říká

V prvním závodě běžců na lyžích na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se českým reprezentantkám nepodařilo atakovat nejvyšší příčky. V sobotním skiatlonu si nejlépe vedla Petra Nováková, která obsadila 28. příčku.

Projekt LYŽUJ LESY se v úterý představí dětem v Jablonci

Historicky první ročník projektu na podporu zájmu dětí o běžecké lyžování - LYŽUJ LESY - je ve své polovině. V úterý se pojede už třetí obratnostní závod čtyřdílného seriálu určeného pro žáky základních škol, tentokrát v Jablonci nad Nisou.

Druhého závodu LYŽUJ LESY se ve Vimperku zúčastnilo 130 dětí

Pilotní ročník projektu LYŽUJ LESY pokračoval v úterý ve Vimperku. Druhý díl seriálu běžeckých závodů pro žáky základních škol přilákal do areálu Vodník 130 dětí.

Šampionát v Gomsu uzavřely juniorské štafety. Chlapci desátí, dívky jedenácté

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let 2018 je minulostí. Tečku za šampionátem ve švýcarském Gomsu udělaly sobotní štafety juniorů. Chlapci ve složení Ondřej Černý, Kim Žalčík, Tomáš Kalivoda a Vladimír Kozlovský obsadili desáté místo, dívky, které do štafety odstartovaly v sestavě Zuzana Holíková, Barbora Havlíčková, Pavlína Votočková a Tereza Beranová, skončily jedenácté.

Bešťák ve skiatlonu na šampionátu v Gomsu doběhl 21., Sixtová dvaadvacátá

Na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve švýcarském Gomsu byly na programu poslední dva individuální závody. Ve skiatlonu kategorie U23 si pro nejlepší výsledek z českých reprezentantů dojel Jonáš Bešťák, jenž obsadil 21. příčku. Podobně dobře se mezi ženami vedlo i Anně Sixtové, která skončila na 22. místě.