×
Alpské disciplíny
V Allianz Českém poháru 2015 v dospělých zvítězili Čamková a Kotzmann, v juniorech Čamková a Forejtek, v mladších juniorech Berkovcová a Forejtek a v klubové soutěži dospělých Ski Bílá

27.04.2015

Mistrovským obřákem mužů skončil Allianz Český pohár 2015 v alpských disciplínách. Jeho vítězové v kategorii dospělých mu kralovali prakticky od prvního závodu v Peci pod Sněžkou, v němž oblékli číslo lídra a do konce sezóny už ho nevysvlékli. A motivace ho nevysvléknout byla velká, Úsek alpských disciplín SLČR spolu s Allianz připravili pro nejlepší tři v kategorii dospělých a juniorů zajímavé finanční odměny. První si odnese 30.000,-Kč, druhý 20.000,-Kč a třetí 10.000,-Kč. V juniorské kategorii se rozděluje za vítězství 15.000,-Kč, za druhé místo 10.000,-Kč a za třetí 5.000,-Kč, v mladších juniorech 5.000,-Kč, 2.500,-Kč a 1.000,-Kč.

Jaro se špetkou adrenalinu. Klára Křížová si zamilovala extrémní závod na Aljašce

26.04.2015

Panenská příroda a nekonečné sněhové pláně, ale také burácení silných motorů a hmatatelný adrenalin. Takový je tradiční aljašský závod Arctic Man, jehož jubilejního třicátého ročníku se zúčastnila i česká sjezdařská jednička Klára Křížová. „Byla to bomba,“ výstižně shrnula pětadvacetiletá zlínská rodačka nevšední posezónní zážitek.

Pracovní nabídka

23.04.2015

Tréninková skupina Záhrobský racing hledá kvalifikovaného trenéra pro alpské disciplíny

Krýzl vicemistr Izraele ve slalomu a vítěz slalomu v Pampeagu, Ledecká vicemistryní Belgie ve slalomu a vynikající FIS body v super-G, Klicnarová třetí v SG ve Slovinsku

12.04.2015

Neobvyklé přívaly sněhu během minulého týdne zajistily skvělé podmínky pro závodění v těchto dnech. Toho využili naši reprezentanti, aby na závěr sezóny ukořistili co nejlepší FIS body.

Bubáková ozdobila dvojnásobným vítězstvím ve slalomu a v obřím slalomu účast naších žáků ve Whistleru

08.04.2015

Ve dnech 3.-5.4.2015 se uskutečnil již 23.ročník mezinárodního závodu Whistler Cup kategorie U-14 a U-16 v kanadském středisku Whistler Blackcomb.

Sjezdařka Tereza Kmochová zářila na světové Deaflypmiádě, vybojovala pět zlatých medailí  - co start, to zlato. Gratulujeme!

Sjezdařka Tereza Kmochová zářila na světové Deaflypmiádě, vybojovala pět zlatých medailí - co start, to zlato. Gratulujeme!

06.04.2015

Sportovci mají Olympijské hry, handicapovaní sportovci Paralympijské hry. Na Paralympiádě neslyšící nebo s poruchou sluchu nestartují, mají svou Deaflympiádu. Ta se koná, podobně jako OH, co čtyři roky. Poslední se však konala před osmi lety, neboť tu na Slovensku v roce 2011 bez náhrady zrušili. Letošní Deaflympiáda se konala v ruském Magnitogorsku a pro naši Terezu Kmochovou byla víc než úspěšná.

Našim reprezentantům se na závěr sezóny daří: Krýzl mezinárodním mistrem Lichtenštejnska, Ledecká na bednách v dobře obsazených závodech FIS ve Francii, Kotzmann druhý na mistrovství Slovenska

05.04.2015

Skvělých výsledků dosáhli v poslední dnech členové reprezentačního týmu Kryštof Krýzl a Ester Ledecká. Neztratil se ani Adam Kotzmann. Kryštof Krýzl vyhrál mezinárodní mistrovství Lichtenštejnska za výborných 8, 71 FIS bodů a sjel tím nejlepší slalomový výsledek sezóny a Ester Ledecká zazářila v obřích slalomech FIS ve Francii, když obsadila druhé a třetí místo a sjela si nejlepší body v kariéře. Rovněž Adam Kotzmann vybojoval na mistrovství Slovenska nejlepší obřákové body kariéry.

Mistryní České republiky v obřím slalomu 2015 se stala Karolína Kloučková

03.04.2015

Muži znají svého mistra v obřím slalomu už od 2. dubna, ženy si však na svou mistryni v obřím slalomu musely jeden den počkat. Mistryně České republiky v obřím slalomu žen byla vyhlášena z mistrovského závodu Slovenska, který se konal o den později rovněž na Červené sjezdovce ve Špindlerově Mlýně v rámci prvního společného mistrovství České a Slovenské republiky. Stala se jí Karolína Kloučková, která, podobně jako v prvním kole mistrovského slalomu v Koutech, své soupeřky do jisté míry překvapila. Češky opět kompletně ovládly stupně vítězů Mezinárodního mistrovství Slovenska. Na druhém děleném se místě umístily Veronika Čamková a Andrea Zemanová.