×
Alpské disciplíny
Nominace českého týmu na MSJ 2016 v alpském lyžování

24.02.2016

Na Mistrovství světa juniorů 2016 v alpských disciplínách, které se koná na sjezdovkách ZOH Soči 2014 v ruském středisku Rosa Khrutor nás nakonec budou reprezentovat dva junioři a dvě juniorky. Akce se začíná 25. února tréninkem sjezdu a končí 5. března, kdy se rozdělí poslední sada medailí v obřím slalomu chlapců.

Na Tanvaldském Špičáku se rozdělovaly žákovské tituly mistra ČR

23.02.2016

Mistrovství České republiky žáků 2016 hostil v termínu 20. – 23. února Tanvaldský Špičák, pořadatelem byla Bižuterie Jablonec. MČR se započítávalo do Českého poháru, Poháru České pošty. Česká pošta byla také titulárním partnerem mistrovství České republiky žáků.

Šárka Strachová na SP ve Stockholmu startovat nebude!

22.02.2016

Ačkoliv se typ závodu ‚City Event‘ nebo-li paralelní slalom v obřákových terčích počítá do slalomu Světového poháru, Šárka Strachová na poslední chvíli zrušila svou cestu do Stockholmu a zítra nenastoupí.

Česká lyžařská hvězda se rozloučila. Ondřej Bank oznámil konec kariéry

22.02.2016

Jedna velká a úspěšná kapitola českého lyžování končí. Nejlepší sjezdař posledních let Ondřej Bank ukončil profesionální kariéru. Pětatřicetiletý závodník, který byl pátý v obřím slalomu na posledních olympijských hrách v Soči, se tak rozhodl kvůli vleklým zdravotním problémům. Nyní se chce více věnovat své rodině a podnikání.

Ester Ledecká jede dál na bodovací vlně, v super-G v La Thuile je 24.!

21.02.2016

Ester Ledecká i v dalším Světovém poháru boduje! Dnes je to super-G v La Thuile. Její bilance je zatím výborná: z pěti SP, které v životě jela, 4x bodovala. Gratulujeme.

Ohlédnutí za MČR juniorů: Double mají Čamková a Skořepa, v U18 Nová a Klinský

21.02.2016

Minulý víkend hostila Bíla v Beskydech hostila mistrovství České republiky v alpském lyžování, konkrétně v technických disciplínách. Závody se současně konaly jako univerzitní mistrovství ČR a Memoriál Jiřího Havla. Akademickému MČR se budeme věnovat v samostatném článku.

Ve sjezdu SP v La Thuile dnes bodují Ester Ledecká a Klára Křížová. Holky, gratulujeme!

20.02.2016

Do nedávna byla schopna ve sjezdu SP bodovat pouze Klára Křížová, před několika týdny však do SP vlétla Ester Ledecká a dnes, poprvé za samostatné existence ČR, bodovaly obě dvě sjezdařky v jednom závodě. Ester na 23. a Klára na 30. místě.

Kryštof Krýzl v alpské kombinaci SP v Chamonix bodoval

19.02.2016

Jeden bod za třicáté místo, to je bilance českého reprezentanta Kryštofa Krýzla v alpské kombinaci v počasím zkoušeném Chamonix. Ondřej Berndt skončil šestatřicátý a Filip Forejtek při svěťákové premiéře devětačtyřicátý. Ester Ledecká v La Thuile šestatřicátá, o příčku za ní byla Klára Křížová.

SP Chamonix bez Banka, v La Thuile Křížová s Ledeckou rychlé v trénincích

18.02.2016

Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a junior Filip Forejtek už zítra zabojují o svěťákové body v alpské kombinaci v Chamonix. Ondřej Bank se zatím na svahy nevrátí. Ženy v La Thuile (ITA) absolvují zrušený sjezd z Crans Montany, plus sjezd a super-G dle původního programu.

Ester Ledecká se na juniorském lyžařském MS nepředstaví. Přednost dostane snowboardový SP

18.02.2016

Česká snowboardová a lyžařská reprezentantka Ester Ledecká se nezúčastní mistrovství světa juniorů v lyžařských disciplínách, které se uskuteční od 25. 2. do 5. 3. v ruském Soči. Ester dá ve stejném termínu přednost startům v důležitých kláních Světového poháru v alpském snowboardu, kde bude bojovat v celkovém hodnocení paralelních disciplín a zároveň i v obřím slalomu o prvenství.

SP Crans Montana: Šárka Strachová sedmá, Martina Dubovská šestadvacátá

15.02.2016

Šárka Strachová a Martina Dubovská v dnešní rozbité trati slalomu SP v Crans Montaně bodovaly. Šárka dosáhla dalšího výborného umístění v podobě 7. Místa a Marina skončila 26. a získala letošní první body do Světového poháru. Svým bodováním potvrdila pro Českou republiku na příští sezónu tři startovní místa ve slalomu SP. Je to skvélé. Holky, gratulujeme!

Kryštof Krýzl ve Světovém poháru v Japonsku na skvělém 19. místě! Gratulujeme

13.02.2016

Kryštof Krýzl je v superlativní formě. Ve Světovém poháru v japonské Naebě zajel svůj nejlepší obří slalom kariéry a nejlepší letošní výsledek v SP. Skončil na fantastickém 19. místě.