×
Alpské disciplíny
Mistrovské tituly v super-G pro Kláru Kašparovou a Tomáše Klinského aneb tři mouchy jednou ranou

18.01.2018

AKTUALIZOVÁNO. Náročné podmínky a spousta sněhu doprovázely mistrovství ČR v super-G. Hodně spokojení s dnešním dnem, respektive jeho výsledky, mohou být vítězové Klára Kašparová a Tomáš Klinský. Kromě prvního dospěláckého tituly kariéry totiž vyhráli i ten juniorský a navrch akademický, který rovněž uděloval. Skvělé stříbro v ženách vybojovala prvním rokem juniorka Veronika Vanická, v mužích Filip Forejtek, bronz Aneta Vetrová a Marek Dadejík. Stejná osada byla i na juniorských stupních vítězů a v mladších juniorech vyhráli Vanická před Emou Dvořákovou a Caroline Straubovou, v chlapcích Jiří Milata před Oskarem Novákem a Františkem Přikrylem.

Klára Křížová ukončila kariéru

17.01.2018

Česká reprezentantka v alpském lyžování, účastnice dvou olympijských her a čtyř mistrovství světa Klára Křížová ukončila sportovní kariéru. Svaz lyžařů ČR Kláře děkuje za úspěšnou reprezentaci a přeje mnoho úspěchů v další životní etapě.

Mistry ČR 2018 ve sjezdu se stali Kateřina Pauláthová a Ondřej Berndt

16.01.2018

Dnes se ve Skiareálu ve Špindlerově Mlýně vůbec poprvé v samostatné historii České republiky (od r. 1993) udělovaly mistrovské tituly ve sjezdu a těmi prvními, kterým tento titul přísluší jsou Kateřina Pauláthová a Ondřej Berndt. Stříbro získali Iva Křížová a Jan Hudec, bronz Helena Schrommová a Tomáš Klinský. Iva Křížová a Tomáš Klinský se zároveň stali juniorskými mistry ČR a v mladších juniorech tituly ukořistili Aneta Fleischerová a Jiří Milata.

Začíná Mezinárodní mistroství ČR v rychlostních disciplínách

15.01.2018

Ve Špindlerově Mlýně na Červené sjezdovce se dnech 15. – 19. ledna uskuteční Mezinárodní mistrovství České republiky v rychlostních disciplínách. Na programu jsou nejdříve sjezd, pak super-G a poslední den alpská kombinace. Vše samozřejmě pro kategorie žen a mužů.

Ester Ledecká ve sjezdu v Bad Kleinkirchheimu boduje na 17. místě

14.01.2018

Čtvrtý nejlepší výsledek kariéry na lyžích a třetí nejlepší výsledek této sezóny zajela ve sjezdu Světového poháru v alpském lyžování hvězda českého týmu Ester Ledecká. Gratulujeme. V nejrychlejší lyžařské disciplíně byla letos už 13., 7. a dnes 17 a to s obrovskou chybou. Gabriela Capová ve druhém slalomu na Evropském poháru v Zell am See vylepšila svou bilanci 19. místem a v celkovém pořadí disciplíny naskočila do třicítky.

Ester Ledecká v super-G SP v Bad Kleinkirchheimu vyjela sedm bodů za 24. místo, Gabriela Capová ve slalomu EP na 22. místě

13.01.2018

Další body do Světového poháru si v lyžařské kariéře připsala v Bad Kleinkirchheimu Ester Ledecká. Za 24. místo jich získala sedm a jsou to její letošní první body v této disciplíně. Další bodovaný výsledek v Evropském poháru, už třetí v této sezóně, zajela Gabriela Capová. Oběma holkám gratulujeme.

Ondra Berndt boduje v alpské kombinaci ve Wengenu. Filip Forejtek těsně za ním na nepopulární jednatřicáté příčce

12.01.2018

Alpská kombinace ve Wengenu znamená první body, respektive bod, v olympijské sezóně v mužské části reprezentace. Postaral se o něj Ondřej Berndt na třicátém místě. Jedinou příčku za ním, o pouhých šest setin, skončil věkem junior Filip Forejtek. Lehce trápící se Kryštof Krýzl byl čtyřiatřicátý.

Wengenská výzva pro tři české reprezentanty, Ledecká zabojuje o další body v Bad Kleinkirchheimu

12.01.2018

Loni ve Wengenu se českému týmu v alpské kombinaci dařilo. Bodovali hned dva závodníci: Kryštof Krýzl a Ondřej Berndt, který zde získal premiérové body kariéry. Stejně jako loni Krýzla a Berndta na startu alpské kombinace doplní Filip Forejtek. Na to, jak závod dopadne se můžete těšit už 12. ledna. A naváže Ester Ledecká na skvělé výsledky z Lake Louise?

Dohromady dvanáct setin dělilo Dubovskou a Capovou od postupu do 2. kola na SP ve Flachau

10.01.2018

Noční slalom Světového poháru ve Flachau by na jedné straně pro české reprezentantky Martinu Dubovskou a Gabrielu Capovou smolný, na stranu druhou ale ukázal současný potenciál českého slalomu, který není, po ukončení kariéry Šárky Strachové, vůbec špatný. Dvě Češky totiž zůstaly za branami druhého kola jen velmi těsně – na 31. a 34. místě.

Životní body pro Gabrielu Capovou za 19. místo ve Světovém poháru!

07.01.2018

Na slalom Světového poháru bude česká reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová dlouho vzpomínat, možná celý život. Přinesl jí totiž první postup do 2. kola SP a hned 19. místo, čili 12 bodů do nejprestižnější soutěže. Navíc si dnešním výsledkem řekla o nominaci na blížící se ZOH. Gratulujeme!

Kryštof Krýzl ani Ondřej Berndt rozbitý slalom na SP v Zagrebu nedokončili

04.01.2018

Ještě před cílem prvního kola skončil divoký závod Světového poháru v Zagrebu pro české reprezentanty v alpském lyžování Kryštofa Krýzla a Ondřeje Berndta.

Martina Dubovská si odváží ze Světového poháru v Zagrebu body za  26. místo!

Martina Dubovská si odváží ze Světového poháru v Zagrebu body za 26. místo!

03.01.2018

Druhý bodovaný výsledek ve slalomu Světového poháru v letošní sezóně a první v novém roce 2018 si připisuje česká reprezentantka v alpském lyžování Martina Dubovská. Po devětadvacátém místě z úvodu sezóny z Levi dnes na měkké trati v chorvatském Zagrebu vybojovala pět pohárových bodů za šestadvacáté místo. Gratulujeme! Náskokem 1,59s vítězila Mikaela Shiffrinová (USA) před Wendy Holdenerovou (SUI), tčetí Frida Hansdotterová (SWE) ztratila již 2,11s.