Alpské disciplíny
První část výpravy alpských lyžařů odletěla do Pchjongčchangu

05.02.2018

V pondělí 5. února po 18. hodině nebrala první část české olympijské výpravy alpských lyžařů kurz Jižní Korea. Čítá čtyři muže a jednu ženu. Tou není nikdo jiný než Ester Ledecká. Čtyřlístek mužů tvoří Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystřan a Jan Hudec.

Adam Klíma a Nina Zbořilová na 3. místě v mladších juniorech na závodech NJR v Pozza di Fassa

05.02.2018

Prvním rokem junior Adam Klíma a druhým rokem juniorka Nina Zbořilová obsadili třetí místa v U18 v obřím slalomu NJR v italském středisku Pozza di Fassa. V celkovém pořadí juniorů U21 obsadili oba dva shodně osmé místo. Anna Bláhová obsadila v U21 čtvrté místo a to hned dvakrát.

Pohár České pošty v Peci pod Sněžkou

05.02.2018

Další díl Poháru České pošty žactva se uskutečnil 3. – 4. února v Peci pod Sněžkou. Na programu byl v sobotu slalom a v neděli obří slalom. Na závodech byl přítomný také fotograf Josef Štěpán, který pořídil množství fotografií, které lze objednávat 9. únoro 2018. Odkaz na fotografie najdete níže v textu

V Čeňkovicích se uskutečnila VIII. Olympiáda dětí a mládeže v alpských disciplínách

04.02.2018

Osmá Olympiáda dětí a mládeže proběhla pod záštitou Pardubického kraje a pořádání alpských disciplín se v Čeňkovicích zhostil KOSÚ alpských disciplín Pardubického kraje. ODM se konala ve slalomu, obřím slalomu a vyřazovacím závodě v termínu 29. – 31. ledna 2018 a v každém závodě se sešlo dvaačtyřicet závodníků, neboť každý ze čtrnácti krajů v ČR směl postavit tři závodníky v kategorii.

Slalomy Českého poháru v Karlově vyhráli Monika Zemanová a Michal Staszowski

02.02.2018

Minulý víkend 27. – 28. ledna pokračoval seriál závodů Českého poháru dvěma slalomy v Karlově pod Pradědem. Až na potřetí. ČP v Karlově se totiž dvakrát přesouval kvůli nedostatku sněhu, poprvé se měl jet v prosinci, podruhé začátkem ledna. Nyní jsou závody úspěšně za námi a nejlépe se v nich dařilo Monice Zemanové a Michalu Staszowskemu. Ve vedení seriálu nadále zůstávají Ondřej Berndt a Klára Kašparová, kteří se na ČP v Karlově nestartovali.

Jan Zabystřan zajel na MSJ v super-G 14. místo

02.02.2018

Další výborný výsledek má z juniorského světového šampionátu v alpském lyžování česká výprava. Postaral se o něj Jan Zabystřan, když v super-G zajel 14. místo. Vyrovnal tak své nejlepší umístění z MSJ v absolutní kategorii z před dvou let v alpské kombinaci ze Soči. Z hlediska časového odstupu na vítěze lze o dnešním 14. místě v super-G hovořit jako o dosud nejhodnotnějším výsledku Zabyho na MSJ.

Filip Forejtek bere na MSJ ve sjezdu 5. místo!

31.01.2018

Cíl splněn! Před sezónou hovořil o TOP10 na juniorském světovém šampionátu a to se splnilo. Hned v úvodní disciplíně MSJ, ve sjezdu, zajel 5. nejrychlejší čas. Od bronzové medaile ho dělí 0,25s, od titulu 0,28s. Skvělý závod pro mladého českého reprezentanta, gratulujeme.

Filip Forejtek v tréninku sjezdu na MSJ v Davosu na osmém místě

30.01.2018

Začíná juniorské mistrovství světa v alpském lyžování 2018. Český juniorský tým by měl být připravený dobře. Nejenže v létě ti nejlepší Filip Forejtek, Jan Zabystřan a Tomáš Klinský absolvovali soustředění rychlostních disciplín v Chile, ale těsně před odjezdem všichni společně dolaďovali formu na soustředění ve Špindlerově Mlýně, kde jim Skiareál vyšel vstříc, když poskytl tréninkové tratě.

Skiinterkritérium 2018 v režii slovenských závodníků, český tým vybojoval sedm medailí

30.01.2018

V Říčkách v Orlických horách skončil 56. ročník Skiinterkritéria, největšího žákovského mezinárodního závodu v České republice, a opět byl úspěšný a perfektně zorganizovaný, podle technického delegáta Slovince Srečko Jesenšeka jako malý světový pohár. Absolutními vítězi se letos stali Slováci Rebeka Jančová a Robert Ruffini.

Kryštof Krýzl do Pchjongčchangu nepojede, přetrhl si přední zkřížený vaz

28.01.2018

Velká smůla potkala pár dní před zahájením zimních olympijských her v Pchjongčchangu českého reprezentanta v alpském lyžování Kryštofa Krýzla. Na Světovém poháru v Garmisch Partenkirchenu si v obřím slalomu přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni a čeká ho operace u profesora Christiana Finka v Hochrum u Innsbrucku.

Alpské lyžování: česká výprava odjíždí na MSJ do Davosu

28.01.2018

Česká výprava v alpském lyžování dnes odjíždí na světový juniorský šampionát konaný ve švýcarském Davosu 28. ledna - 8. února. Před odjezdem ladili formu na čtyřdenním soustředění ve Špindlerově Mlýně. Skiareál vyšel českým reprezentantům maximálně vstříc a ti díky tomu mohli doladit poslední detaily. Skiareálu Špindlerův Mlýn tímto děkujeme.

Gabriela Capová zajela skvělé čtvrté místo ve slalomu Evropského poháru, Martina Dubovská na taktéž výborném osmém místě.

27.01.2018

Ve švýcarském Melchsee Frutt si české reprezentantky v alpském lyžování dojely pro nejlepší výsledky kariéry v Evropském poháru v podobě 4. místa Gábiny Capové a 8. místa Martiny Dubovské. K výborným výsledkům holkám gratulujeme!