×
Alpské disciplíny
V obřím slalomu na ZOH skončil Filip Forejtek jedenatřicátý, olympijským vítězem je Hirscher

18.02.2018

Filip Forejtek jako jediný ze čtveřice českých reprezentantů dokončil obří slalom na Olympijských hrách, když skončil na 31. místě. Další členové českého týmu Ondřej Berndt, Adam Kotzmann a Jan Zabystřan nedokončili první kolo. Druhou zlatou medaili z těchto her má Marcel Hirscher (AUT), stříbro nejrychlejší jízdou druhého kola vybojoval po prvním kole desátý Henrik Kristoffersen (NOR) a bronzovou medaili ze Soči v obhájil Alexis Pinturault (FRA).

ZOH: První kolo obřího slalomu mužů do dojel z Čechů pouze Forejtek, ve vedení je Hirscher

18.02.2018

Filipu Forejtkovi patří po prvním kole olympijského obřího slalomu 36. místo. Ondřej Berndt, Adam Kotzmann a Jan Zabystřan nedokončili první kolo. Závod vede Marcel Hirscher (AUT) před Alexisem Pinturaultem (FRA) a Leifem Kristianem Nestvosdem Haugenem (NOR). Druhé kolo začíná v 5.45 SEČ. Přímým přenosem od 5.45 ho vysílá Eurosport 1., záznam od 6.30 v ČT Sport, reprízy pak několikrát během dne Eurosport 2.

Na ZOH začínají technické disciplíny mužů

18.02.2018

Po nádherném zlatém úspěchu Ester Ledecké olympijský program alpských disciplín pokračuje obřím slalomem mužů. S Olympijskými hrami se tak loučí Jan Hudec a do her poprvé zasáhne Adam Kotzmann. Dále na stratu budou Ondřej Berndt, Filip Forejtek a Jan Zabystřan. 1. kolo začíná ve 2.15 SEČ, druhé v 5.45 SEČ. Přenos 1. kola vysílá živě ČT Sport a Eurosport 1, druhého živě Eurosport 1.

Absolutní bomba! Ester Ledecká je olympijskou vítězkou v super-G!!!

17.02.2018

Naprostá pecka a senzace, kterou v alpském lyžování asi nikdo neočekával. Olymijskou vítězkou v super-G se stala česká reprezentantka ESTER LEDECKÁ. O setinu předstihla Annu Veithovou (AUT) a o jedenáct setin Tinu Weiratherovou (LIE). Obrovská gratulace, Ester!

Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová v sobotu startují v olympijském super-G

16.02.2018

Ester Ledecká v sobotu 17. února odstartuje do olympijského super-G. Je to její druhá nejsolnější alpská disciplína, na ZOH ta nejsilnější, protože sjezd koliduje se snowboardingen. Druhou českou závodnicí bude Kateřina Pauláthová, která vynechala slalom, aby si mohla na super-G lépe připravit.

Frida Hansdotterová se stala olympijskou vítězkou ve slalomu, Martina Dubovská bere 29. místo

16.02.2018

Ženský slalom na Olympijských hrách v Pchjongčchangu vyhrála Švédka Frida Hansdotterová, před Švýcarkou Wendy Holdenerovou a největším překvapením závodu Katharinu Gallhuberovou. Největší favoritku závodu Mikaelu Shiffrinovou (USA) zužovala střevní viróza a skončila těsně pod stupni vítězů, o osm setin na čtvrtém místě. V českých závodnic byla Martina Dubovská na 29. místě.

ZOH: Zlato v super-G mužů vybojoval Mayer, z Čechů byl nejrychlejší Filip Forejtek

16.02.2018

Filip Forejtek vyrazil na trať mužského obřího slalomu jako poslední z českých reprezentantů a v cíli byl z nich nejrychlejší na 34. místě. Těsně za ním na 35. místě skončil Ondřej Berndt, na 40. místě Jan Zabystřan. Jan Hudec nestihl jednu z branek a závod nedokončil. Olympiským vítězem se stal Matthias Mayer (AUT), stříbro má Baet Fuez (SUI), bronz Kjetil Jansrud (NOR).

V dubnu proběhne školení trenérů III. třídy alpských disciplín 2018

15.02.2018

Vážení sportovní přátelé, informujeme Vás o termínu školení III. třídy trenérů AD, které se bude konat ve dnech 5.– 8. 4.2018 ve Vrchlabí a Špindlerově Mlýně (zahájení čtvrtek večer, ukončení neděle v poledne, praktická část školení se uskuteční ve Špindlerově Mlýně, ubytování a přednášky ve Vrchlabí). Při velkém počtu zájemců proběhne školení také na Moravě, termín by jsme včas vypsali. Další informace budou následovat v pozvánce, kterou budeme rozesílat na jednotlivé přihlášené účastníky. Přihlášky najdete na www.czech-ski.com/alpske-discipliny/dokumenty a můžete je zasílat na email: sekretariatad@czech-ski.com Sekretariát OSÚ AD SLČR

Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH třiadvacátá, Gabriela Capová devětadvacátá

15.02.2018

Velmi dobrého výsledku dosáhla při svém debutu na Olympijských hrách v alpském lyžování Ester Ledecká. V obřím slalomu slalomu obsadila 23. místo, v druhém kole zajela šestnáctý nejrychlejší čas. Neztratila se ani Gabriela Capová, debutantka na ZOH, když skončila dobrém 29. místě. Olympijskou vítězkou je Mikaela Shiffrinová (USA), stříbro paří Ragnhil Mowinckelové (NOR), bronz Federice Brignone (ITA).

Sjezd mužů na ZOH ovládli Norové, nejlepší z Čechů Filip Forejtek obsadil 38. místo

15.02.2018

Královská disciplína sjezd mužů se na této olympiádě stala kořistí Nora Aksela Lunda Svindala, který se olympijským vítězem ve sjezdu stal poprvé, ve Vancouveru 2010 získal zlato v super-G. Stříbrnou medaili vybojoval jeho krajan Kjetil Jansrud, bronzovou Beat Feuz (SUI). Filip Forejtek skončil 38., Jan Hudec 45. a Jan Zabystřan 46. Ondřej Berndt se rozhodl nenastoupit do závodu.

Osm českých alpských lyžařů vyhlíží zítřejší start. Budou závodit?

14.02.2018

Přeložený sjezd mužů a přeložený obří slalom žen se má uskutečnit ve čtvrtek 15. února. Z pohledu středoevropského času v noci z dneška na zítřek. V nasazení bude celý náš tým s výjimkou Adama Kotzmanna. Na obří slalom žen se chystají Kateřina Pauláthová, Martina Dubovská, Ester Ledecká a Gabriela Capová, na sjezd mužů Filip Forejtek, Ondřej Berndt, Jan Hudec a Jan Zabystřan.

Ženy na ZOH opět nezávodí, slalom je kvůli větru přeložen na pátek

14.02.2018

Vítr dál vládne tvrdou rukou na soutěžích alpských lyžařů. K dnešku měly být odjety čtyři disciplíny a je pouze jediná - alpská kombinace mužů. Ženy se zatím ke slovu vůbec nedostaly. Dnes musel být jejich slalom, po několika odloženích, přeložen na pátek 16. února. České trio Martina Dubovská, Gabriela Capová a Kateřina Pauláthová si tak na svůj první závod budou muset ještě počkat. Minimálně do čtvrtka 15. února, kdy jsou na programu odložené disciplíny z prvních dvou dní - obří slalom žen a sjezd mužů. Předpověď počasí, respektive síly větru, ale není ani na zítřek optimální.