×
Alpské disciplíny
Přípravné soustředění reprezentantů a juniorů před mistrovstvím světa

16.01.2019

V termínu 7.- 11.1. 2019 se reprezentační družstva dospělých a juniorů sešla ke společnému soustředění v italském středisku Pfelders. Tréninkový kemp byl koncipován jako příprava před mistrovstvím světa ve švédském Are a pro juniory před mistrovstvím světa juniorů, které se bude konat v italské Val di Fassa.

Zimní workshop a doškolení trenérů třetí třídy proběhne 25. - 26. ledna ve Skiareálu Klíny

09.01.2019

První zimní workshop je tady! Záměrně je směrován na místo, které není vzdálené pro kraje severozápadního regionu naší republiky. Záměr? Aby trenéři a rodiče nejmenších nadějí českého lyžování (a nejen těch nejmenších) z této oblasti měli možnost vzdělávat se nedaleko svého bydliště. Workshop je také doškolením trenérů III. třídy.

Alpští lyžaři oslavili závěr roku na Předsilvestrovské Show: zvítězili Nováková a Skořepa

01.01.2019

Závěr závodního kalendářního roku v České republice patřil již tradičně Předsilvestrovské Show - závodu, na kterém se lze výtečně pobavit, sejít se s přáteli alpského lyžování i legendami tohoto sportu a v neposlední řadě si výborně zazávodit. Ačkoliv se jedná o Show, na mnohých závodnících je vidět soustředěnost v tváři, která zračí, že ani tento závod neberou na lehko váhu. Letošní – už minimálně 23. Předsilvestrovskou Show - ovládli teprve prvním rokem juniorka Barbora Nováková a Jan Skořepa

Super-G Val Gardena: Ledecká bere dosud nejlepší svěťákový výsledek kariéry!

19.12.2018

Skvělé 11. místo ve Světovém poháru v super-G si z Val Gardeny odváží česká reprezentantka Ester Ledecká. Znamená to pro ni nejlepší super-G výsledek v SP v kariéře a vyrovnání třetího nejlepšího výsledku celkově. Gratulujeme. Kryštof Krýzl v Saalbachu - Hinterglemu nedokončil první kolo obřího slalomu a zítřejší slalom vynechává. Startuje tak Ondřej Berndt.

Tradiční Předsilvestrovská show se blíží, letos o den dříve než obvykle! Jste srdečně zváni!

19.12.2018

O den dříve než obvykle, tedy 29. prosince, proběhne Předsilvestrovská show 2018. Letos se koná již 22. ročník, což je neuvěřitelné číslo a i tento ročník proběhne pod dohledem kamer České televize. Novinka 22. ročníku? VIP závod pro trenéry reprezentačních týmů.

Ester Ledecká opět boduje v SP alpských lyžařů!

18.12.2018

Dva body si ze sjezdu ve Val Gardeně odváží Ester Ledecká. Pátý závod sezóny, páté bodované umístění. To je pozitivní zpráva, ale ani tento závod nebyl bez několika chyb, dokonce jedné velké, které bylo obzvlášť škoda.

NAC Panorama: Stupně vítězů a 11,92 FIS bodů pro Kateřinu Pauláthovou!

15.12.2018

Česká reprezentantka v alpském lyžování Kateřina Pauláthová je po loňských a předloňských zdravotních problémech zpátky ve formě. Ve svém nejoblíbenějším obřím slalomu zajela v Severoamerickém poháru (NAC) 3. místo za 11,92 FIS bodů. Podobně dobrý výsledek zajela naposledy před téměř čtyřmi lety.

Evropský pohár Andalo: Gabriela Capová poprvé v kariéře v TOP10 v obřím slalomu!

13.12.2018

Česká reprezentantka Gabriela Capová ukazuje, že i obří slalom je její silnou disciplínou. Poprvé v kariéře v něm v Evropském poháru bodovala a to hned výsledkem v TOP10, když italském Andalu vybojovala 9. místo. Gratulujeme! V PE poprvé v kariéře zvítězila Maryna Daniel Gasienicová (POL) před Clarou Direzovou (FRA) a Magdalenou Fjällströmovou (SWE).

Kvalitní a vydatný trénink, hodnotí Záhrobský soustředění žáků v Soldě

13.12.2018

Republikový výběr žactva má za sebou další soustředění. V italském středisku Solda se mladí čeští alpští lyžaři na začátku prosince věnovali především tréninkům super-G a kombinace. „I přes velký počet závodníků se nám podařilo zajistit kvalitní a objemově vydatný trénink,“ pochvaluje si trenér Petr Záhrobský.

Krýzl se probral 2. místem v obřím slalomu na FEC, 3. byl Zabystřan a Pauláthová 6. v Kanadě

13.12.2018

Kryštof Krýzl se rozhodl závodit v Číně ještě v jednom obřím slalomu a dobře udělal, neboť zajel 2. místo a může tak odjíždět částečně spokojen. Další bedny dobyl Jan Zabystřan, s výjimkou jednoho závodu (4. místo) obsadil ve všech ostatních dokončených stupně vítězů. A do třetice Kateřina Pauláthová v Kanadě na Severoamerickém poháru (NAC) hlásí návrat v obřím slalomu – s vysokým číslem 37 skončila a 6. místě za 19,23 FIS bodů.

Pauláthová zajela v NAC kvalitních 18,91 FIS bodů v SG, Berndt v dalším FEC SL třetí, Capová na FIS závodech také třetí

11.12.2018

Svůj zdaleka nejlepší bodový výsledek za poslední dvě sezóny napříč všemi disciplínami si v Severoamerickém poháru vyjela v super-G česká reprezentantka Kateřina Pauláthová. Odpovídá zhruba šestapadesátému místu na světě, ale k tomu bude potřeba ještě druhý podobně zajetý závod. Každopádně gratulujeme! Další gratulace putuje do Číny Ondrovi Berndtovi za 3. místo ve druhém SL FEC a 13,30 FIS bodům a do třetice Gabriela Capová obsadila 3. místo v obřím slalomu FIS na italském Kronplatzu.

Druhým místem a 10,37 FIS body rozšířil portfolio českých úspěchů v Číně Ondřej Berndt

10.12.2018

Český tým alpských lyžařů se v Číně přesunul z Wanlongu do střediska Taiwoo, kde po dvoudenní přestávce pokračuje série Far East Cupu (FEC). První závod - zvlášť jeho první kolo – sedl Ondřeji Berndtovi. Vyjel si druhé nejlepší body sezóny i kariéry a průměrem se poprvé v životě dostává pod deset FIS bodů. Gratulujeme. Jan Zabystřan bohužel nedokončil první kolo a Kryštof Krýzl obsadil desáté místo. Tereza Nová skončila pátá a vyjela si své dosud nejlepší body.